Eesti Lepitajate Ühing on lepitusspetsialiste koondav erialaühing. Lepitamine on kohtuväline eriarvamuste lahendamise protsess kolmanda erapooletu isiku abil. Lepitusprotsessi eesmärgiks ei ole mitte niivõrd äraleppimine, kuivõrd just toimivate kokkulepete sõlmimine.
Hetkel on Eesti Lepitajate Ühingu tähelepanu keskmes perelepituse valdkond ja selle areng.
ELÜ koolitab perelepitajaid ja on perelepitaja kutse andja valdkonna spetsialistidele, järgides perelepituse valdkonnale esitatavaid nõudeid.
Perelepituse mõiste kirjeldustes kasutatakse ka väljendeid “vahendus” ja “mediatsioon”, kuid eesti argikeeles seostub vahendamine rohkem ärilise tegevusega ning “mediatsioon” kipub segi minema “medi t a tsiooniga”. Kõige täpsem mõiste perelepituse valdkonna kirjeldamisele on ehk vanemluslepitus, sest tegemist on lahkuläinud vanematevaheliste kokkulepete sõlmimise ning koostöö edendamise protsessiga kolmanda erapooletu isiku abil. Perelepituse kohta loe lähemalt siit.
- Perelepitajate kontaktid leiad siit: Perelepitajad
- Perelepitajad, kes pakuvad vajadusel veebipõhist perelepitust, leiad siit.
- Perelepituse teenusest neile, kes käimasoleva tüli lahendamiseks võimalusi otsivad, vaata Perelepitus, Teenused, Lugemist.
- Perelepitaja kutse omandamise võimalustest neile, kel õpe juba läbitud, vaata Perelepitaja kutse.
- Õppimisvõimalustest (Koolitused), neile, keda huvitavad lepitusoskused ja -teadmised.
Lepitust kasutatakse paljudes erinevates valdkondades – äri- ja töövaidlustes, haridussüsteemis, kriminaalõiguses, poliitikas, elukondlike vaidluste lahendamisel, perekonfliktides ja lahkumineku puhul. Esimesed perelepitajad alustasid oma tööd Eestis juba aastal 1997. Loe ühingu ajaloo kohta rohkem siit.